חוגגים חנוכה עם העולים החדשים באולפן העירוני ללימוד השפה העברית 

מסתבר כי אתגרי הקורונה לא מנעו מעולים חדשים רבים לעלות ארצה בשנת 2021 ולבחור בגבעת שמואל, כאחד מהיעדים הראשונים למגורים ולקליטה


מסתבר כי אתגרי הקורונה לא מנעו מעולים חדשים רבים לעלות ארצה בשנת 2021 ולבחור בגבעת שמואל, כאחד מהיעדים הראשונים למגורים ולקליטה. חלק מהעולים עלו בעקבות ילדיהם שעלו כבר לפני מספר שנים והם בעלי משפחות בגבעת שמואל. הישארותם לבד בארצות המקור, והגעגועים לילדיהם ולנכדיהם, דחפו אותם לעלות לארץ ולהשתקע בגבעת שמואל.  

בשבוע שעבר, האגף לשירותים חברתיים של עיריית גבעת שמואל, בשיתוף משרד הקליטה והעליה, החליטו על פתיחת אולפן חדש נוסף ללימודי עברית בעיר, במטרה לסייע לעולים החדשים לרכוש מיומנות קריאה וכתיבה, להרחיב את אוצר המילים שלהם ולחזק את זיקתם למדינת ישראל ולמורשת העם היהודי, באמצעות לימוד על חגי ישראל.

היום, הגיע ראש עיריית גבעת שמואל יוסי ברודני, עם מנהלת אגף לשירותים חברתיים של העירייה גב' אתי סומך, כדי לשוחח עם התלמידים החדשים, שמעו מפיהם סיפורי עלייה מרגשים ואיחלו לקבוצה החדשה הצלחה בלימוד השפה וכמובן גם חג חנוכה שמח. 

לביקור הצטרפו גם צוות קליטת עליה באגף לשירותים חברתיים של העירייה - עו"ס נגה רהט דריהם וחנן רפפורט, ששרו איתם את שירי החג וכמובן טעמו ממאכל המסורתי של חנוכה, הלא היא הסופגנייה המתוקה. 

ראש עיריית גבעת שמואל יוסי ברודני: "מחלקת הקליטה בעיריית גבעת שמואל פועלת רבות על מנת לסייע ולהעניק את מיטב השירותים העירוניים, לעולים החדשים והוותיקים- תושבי העיר. גבעת שמואל, נחשבת לאחת מהערים המצליחות והמובילות בישראל, הנהנית מצמיחה, מהתחדשות משגשוג כלכלי וחברתי וממערכת חינוך מובילה ופורצת דרך. בסופו של דבר, כשאנשים חושבים על מקום מגורים ועל איכות חיים, הם בודקים את מערכת החינוך העירונית, את תנועות הנוער, את פעילות התרבות והפנאי, את החוגים והצהרונים במתנ"ס העירוני ובכל אלה, רושמת העיר גבעת שמואל הצלחות והישגים רבים".

h1

h2

h3