דלג לתוכן העמוד
נגישות פייסבוק יוטיוב

אלירן רוזנברג

אלירן רוזנברג
 

אלירן רוזנברג

בן מיכל ויורם
נפל ביום ד' בניסן תשס"א (28/03/2001)
מקום מנוחתו בית העלמין סגולה בפתח תקווה

סיפור חייו

אלירן, בן מיכל ויורם, נולד בתל אביב בח' בחשוון תשמ"ז (10.11.1986). החל את לימודיו בבית ספר יסודי "הרא"ה" ברמת גן. כשסיים כיתה ד' המשפחה עברה לגור בגבעת שמואל, ואלירן עבר ללמוד בבית הספר "מורשת זבולון".

בתום לימודי היסוד המשיך אלירן לחטיבת ביניים בישיבת "בני חיל" בקדומים, ועשה חיל בלימודיו. אחרי הירצחו של אלירן התברר שבאותו יום היה אמור לקבל אות הצטיינות בבית ספרו בזכות הישגיו בלימודים. הוא לא זכה לדעת על כך, שכן הדבר נשמר כהפתעה.

אלירן היה נער עדין ורגיש לסביבה. הוא אהב במיוחד מחשבים ונהג לעזור לחבריו לכיתה בתחום זה. תחום נוסף שהיה קרוב ללבו היה אהבה לבעלי חיים. בבית הספר "מורשת זבולון" הוא טיפח פינת חי. גם בישיבה יזם ועזר בהקמת פינת חי, ותרם לפינה את הארנבות שגידל. את זמנו הפנוי בילה ברכיבה על סוסים.

אלירן גר בגבעת שמואל ונסע מדי יום לישיבה. מדי בוקר היה מגיע לתחנת הדלק "מפגש השלום" שממזרח לכפר סבא, וממתין שם להסעה ברכב ממוגן לבית הספר בקדומים. ביום רביעי בבוקר, ד' בניסן תשס"א (28.03.2001), התקרב מחבל-מתאבד אל קבוצת התלמידים שהמתינו להסעה, ופוצץ עצמו ביניהם. אלירן ונפתלי לנצקרון נרצחו במקום, ותלמידים נוספים נפצעו.

אלירן היה בן 14 שנים וחצי במותו. הובא למנוחות בבית העלמין סגולה, בפתח תקווה. הניח הורים ואחים כואבים ומתגעגעים.

מקום מנוחתו

אלירן רוזנברג
בן 14 בנופלו
מקום מנוחתו בית העלמין סגולה בפתח תקווה
חלקה: י"א
שורה: כ"ו